ALPEN TOUR

 Biuro Turystyczne

 

 

 

 

CHORWACJA

Dokumenty podróży:

Ważny paszport lub inny dokument, uznany w umowach międzynarodowych; dla niektórych państw również dowód osobisty (dokóment poświadczający tożsamość i obywatestwo legitymowanej osoby).

 

Przeopisy celne:

Przepisy celne Repubkliki Chorwacji są zgodnie ze standartami krajów należących do Unii Europejskiej jednak wwóz przedmiotów o charakterze niekomercyjnym, przeznachonych do użytku prywatnego, zwolniony jest z opłat celnych i podatku VAT jeśli jego wartość nie przekracza 300 kun.

Wwóz wszelkich produktów mięsnych, mlecznych oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego - podlega na przejściu granicznym przeglądowi weterynajnemu.

Wwóz wina możliwy jest tylko do 5 l na osobę.

Walutę obcą i miejscową w gotówce oraz czeki można wwozić i wywozić z Chorwacji bez ograniczeń, istnieje jednak obowiązek zgłaszania każdorazowo celnikowi przewożonej kwoty przekraczającej 40.000 kun.

Na granicy należy także zgłosić wartościowy sprzęt profesjonalny i techniczy.

 

 

Przepisy związane z przywożeniem zwierząt pozwalają na wwożenie w celach niekomercyjnych na teren Chorwacji lub przewożenie przez jej terytorium zwierząt domowych pod opieką właściciela do 5 sztuk.

Każde z przewożonych zwierząt powinno posiadać obowiązujący paszport międzynarodowy lub świadectwo zdrowia zwierzęcia (certyfikat weterynaryjny). Psy, koty i zwierzęta z gatunku łasicowatych muszą być oznaczone wyrażnie wytatuowanym numerem lub elektronicznym systemem identyfikacji (mikroczip).

 

Święta i dni wolne od pracy:

1 stycznia - Nowy Rok,

6 stycznia - Święto Trzech Króli,

Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny,

1 maja - Święto Pracy,

Boże Ciało,

22 czerwca - Dzień Walki z Faszyzmem,

25 czerwca - Święto Narodowe Chorwacji,

5 sierpnia - Dzień Zwycięstwa i Dziękczynienia,

15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP,

8 października - Dzień Niepodległości

1 listopada - Wszystkich Świętych,

25 i 26 grudnia - Boże Narodzenie

 

 

 
   

 

 

  

airberlin.com - Your Airline.
 
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 © Alpentour