Koncert zespołu „Mazowsze” 

Biuro ALPEN TOUR zaprasza na wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” powstał w 1948 r. Założył go Tadeusz Sygietyński, polski kompozytor i dyrygent, człowiek kochający Polskę i folklor. W budowaniu zespołu od podstaw pomagała mu jego przyszła żona Mira Zimińska-Sygietyńska, aktorka polskiej sceny międzywojennej.

„Mazowsze” prezentuje muzykę, pieśni i tańce polskich wsi i miasteczek w wystylizowanej wersji, sięga po nowy repertuar, rozszerza go o dzieła muzyki klasycznej, opery, widowiska łączące w sobie elementy teatralne, muzyczne, taneczne i wokalne, zachwycając swoimi występami polską i zagraniczną publiczność. Zespół tworzą wykształceni  i świetnie przygotowani muzycy, śpiewacy i tancerze.

W ciągu 74 lat działalności zespół odbył 284 trasy zagraniczne. „Mazowsze” ma swoją siedzibę w Karolinie w Otrębusach, k. Warszawy.

Wizyta w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” pozostaje na długo w pamięci gości.

We wnętrzach pałacu, w poszczególnych salach ekspozycyjnych można zapoznać się z regionalną muzyką, pieśniami, tańcami i strojami Pomorza, Warmii i Mazur, Mazowsza Wschodniego i Podlasia, Mazowsza  Zachodniego, Wielkopolski, Kujaw, Śląska oraz Małopolski.

W Karolinie odbywają się:

– spektakle i koncerty

– warsztaty taneczne, wokalne i rękodzielnicze

– prelekcje

– pokazy filmów i zdjęć z tras zagranicznych

– spotkania z członkami „Mazowsza”

– spacery tematyczne po parku.

 

Sala widowiskowa Zespołu „Mazowsze” jest jedną z najnowocześniejszych sal koncertowych w Europie.

„Mazowsze” zyskało miano Ambasadora Kultury Polskiej.

Znakomity krytyk muzyczny Jerzy Waldorff nazwał zespół „perłą w koronie Rzeczypospolitej”.

 

Wszelkie informacje na temat terminów i cen biletów, warsztatów tanecznych, wokalnych i rękodzielniczych dostępne są na zapytanie w naszym biurze. Zapraszamy do kontaktu mailowego.

Przewodnik po Warszawie – Guide

Po polsku

magyar nyelven

auf deutsch

na hrvatskom jeziku

na srpskom jeziku