ALPEN TOUR

 Biuro Turystyczne

 

 

 

 

Proponowany rodzaj dojazdu do wybranego kraju:

 

Austria

Samochodem

Istnieją dwie główne trasy do Wiednia z Polski:

1./ przez Cieszyn i Brno do Wiednia, odcinkami są autostrady, ale dość zatłoczona trasa. (Cieszyn - Mikulov 220 km).

2./ przez Zwardoń/Skalité - Čadca - Žilina - (budowa autostrady) Považska Bystrica - Bratysława - Jarnovce/Kittsee - Parndorf - Wiedeń, ok. 400 km, bardzo dobra względnie pusta autostrada.

Istnieją również inne dogodne trasy przez Pragę i Monachium do Innsbrucka (Náchod-Rozvadov 270 km) , przez Pragę i České Budéjovice (Náchod - Dolní Dvořišté 437 km) do Linzu i Salzburga.

 

Pociągiem

Połączenia kolejowe pomiędzy Polską a Austrią opierają się na międzynarodowych połączeniach dziennych i nocnych. Wszystkie połączenia kończą bieg na dworcu Südbahnhof i Westbahnhof w Wiedniu. Połączenia są z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Katowic.

 

Samolotem

Połączenia lotnicze z lotniskiem Schwechat w Wiedniu mają Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań i Katowice. Dokładne informacje jak i dokonać rezerwacji i zakupu biletu można dokonać wchodząc na logo Austrian Airlines znajdujące się po lewej stronie.

 

Bośnia i Hercegowina

Zakup biletów lotniczych na bardzo dogodne połączenie do Sarajewa w biurze turystycznym ALPEN TOUR.

Istnieje również dobre połączenie kolejowe z Budapesztu do Sarajewa.

 

Chorwacja

Samochodem

Do Chorwacji najlepiej pojechać własnym samochodem. Obecnie Zielona Karta jest zbędna, wystarczy krajowe aktualne OC. Zielona Karta będzie jednak potrzebna, gdy będziemy chcieli przejechać przez terytorium Boćni i Hercegowiny lub odwiedzić Serbię albo Czarnogórę. Istnieje parę proponowanych tras dojazdu do Chorwacji:

1./ przez Słowację i Węgry, tj. Chyżne - Ružomberok - Bańska Bystrzyca - Zwoleń - Budapeszt - Székesfehérvár - Nagykanizsa - Goričan (520 km, 9-10 godz.)

2./ Cieszyn - Brno, lub Zwardoń - Bratysława - Wiedeń - Graz - Maribor - Gruškovje (650 km, ok. 10 godz.)

3./ Istnieje trasa przez Bośnię i Hercegowinę, szczególnie polecana dla jadących na południe Dalmacji. Jest to trasa bardzo ciekawa, ale dość męcząca. Istnieją dwa warianty tej trasy:

3A./ Trasa prowadzi z Budapesztu wzdłuż Dunaju do Mohácsa i przejścia granicznego

Udvar (189 km) i na terenie Chorwacji w Slawonii przez Osijek i Đakovo do przejścia granicznego w Bosanski Šamac - Doboj - Zenica - Sarajevo - Jablanica - Mostar - Metković na granicy chorwackiej. Trasa wiedzie E73 i licząc od miejscowości Udvar do Opuzen liczy sobie 500 km, od Bos. Šamac do Metković 382 km.

3B./ Inna trasa przez Bośnię i Hercegowinę zaczyna się na węgiersko-chorwackim przejściu Barcs i do granicy z Bośnią  trzeba pokonać 130 km. Przejście graniczne z mostem na Sawie w Bosanskim Gradišta wiedzie przez Banja Lukę - Jajce - Jablanicę - Mostar do Metković i liczy 340 km.

 

Pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Polską i Chorwacją. Trzy pociągi InterCity kursują  na trasach: Wiedeń-Zagrzeb przez Maribor, Budapeszt - Rijeka przez Zagrzeb i Budapeszt - Zagrzeb przez Čakovec. Pociągi EuroCity odjeżdżają z Berlina do Zagrzebia przez Lipsk, Monachium, Salzburg i Lubljanę.

Chorwackie Linie Kolejowe (Hrvatske željeznice) posiadają informację z rozkładem jazdy na stronie www.hznet.hr

 

Samolotem

Z Warszawy, 2-3 razy w tygodniu, odlatują samoloty do Zagrzebia. Tania linia lotnicza Sky Europe posiada połączenia z Krakowa do Dubrownika i Splitu. nasze biuro może pośredniczyć w zakupie biletów u tego przewodnika.

 

Czarnogóra

Czechy

Liechtenstein

Niemcy

Słowacja

Słowenia

Szwajcaria

Węgry

Włochy

 

 
   

 

 
 
 Strona główna

 

 LATO
 ZIMA
 

 Warto wiedzieć

 Dojazd

 Ubezpieczenie

 Przed podróżą

 Konsulaty

 Narty i białe szaleństwo

 Inne informacje

 
 

 

 

 

 

 

airberlin.com - Your Airline.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 © Alpentour